Екологія touch-ecology-childrens-center-in-vodokanal

  Published on 19.02.2015 | by Мила Марченко

  Екологія «навпомацки»: мультимедійний дитячий центр

  На базі Водоканалу Санкт-Петербурга у 2002 році був відкритий Дитячий екологічний центр (ДЕЦ) для реалізації екологічного виховання і освіти дітей та молоді. Сьогодні Центр працює в оновленому режимі, і в руках педагогів знаходяться сучасні інструменти для проведення захоплюючих інтерактивних занять, проектів та семінарів з актуальних екологічних напрямків. Навчальна програма ДЕЦ поєднує класичний і мультимедійний підхід в освіті.

  Робота Центру логічно доповнює участь підприємства у національних і міжнародних природоохоронних проектах, в тому числі, в Гельсінській комісії з захисту морського середовища Балтійського моря (ГЕЛКОМ).

  Реалізація проекту   

  touch-ecology-childrens-center-in-vodokanal

  Реалізація проекту проходила в тісній співпраці компанії ASCREEN з методистами та науковими співробітникам «Водоканалу Санкт-Петербурга». Творчий колектив різноманітних фахівців розробив дизайн приміщень, продумав функціональні можливості залів (від візуального оформлення до способів подачі інформації), підготував програми занять для дитячих груп, сценарії відеофільмів та інтерактивних ігор. Компанія ASCREEN, сприйнявши ці ідеї, запропонувала технічні рішення і провела оснащення функціональних зон, які об’єднані загальним задумом, але розрізняються смисловою наповненістю і різноманітністю можливостей. Крім того, фахівці компанії втілили в життя ідеї співробітників ДЕЦ в плані мультимедійного контенту.

  Всього на території 1 тис. кв. метрів розташовано 11 мультимедійних інсталяцій, і всі вони вписані в стилістичний простір центру.

  «Уявити ДЕЦ без інтерактивних інсталяцій та мультимедійних технологій – тачстолів, енциклопедій, різних екранів – зараз неможливо. Адже все це було закладено в концепцію оновленого Центру. Мультимедійні технології привнесли багато додаткових можливостей в нашу роботу, це чудовий спосіб привернути увагу до занять і дорослих, і дітей», – говорить Тетяна Поліщук, заступник начальника служби соціокультурних комунікацій з організації музейно-екскурсійної роботи філії «Інформаційно-освітній центр» ГУП «Водоканал Санкт-Петербурга».

  Інформаційно-виставковий зал – перший простір, куди потрапляють відвідувачі Дитячого екологічного центру. Домінантою в ньому є відеостіна розміром 4,6х2 м, на якій демонструється візуальний ряд, присвячений нашій планеті, різноманіття її флори і фауни. Дозвіл контенту в чотири рази перевищує HD.

  Завдання модульного екрану – справити на відвідувачів сильне перше враження і передати загальну ідею створення Центру. Крім того, відеостіна відмінно підходить для проведення презентацій на заходах громадського і наукового характеру, які проводяться в Центрі поза рамками його повсякденної роботи. Встановлена ​​в залі система звукопідсилення забезпечує високу якість звукового супроводу заходів.

  Зал «Перші відкриття»

  touch-ecology-childrens-center-in-vodokanal-1

  У цьому залі цікава програма чекає на дітей у віці 3-7 років: для маленьких відвідувачів створено три мультимедійні експозиції. Гостей тут зустрічає Невська крапелька, образ, придуманий співробітниками «Водоканалу Санкт-Петербурга» в самому початку появи Дитячого екологічного центру. Фахівці ASCREEN анімували персонаж, і Невська крапелька стала своєрідним гідом для малюків.

  Розповідь Крапельки представлена в коротких мультфільмах, які по черзі включаються на різних відеокубах, оформлених барвистим тканинним колажем в стилі печворк, з фрагментами міських та природних пейзажів. Викладач може самостійно перемикати мультфільми, вибудовуючи лекцію на свій розсуд.

  Друга мультимедійна установка залу – це «Лабораторія», що демонструє різні етапи очищення води. Вона також являє собою відеостіну з нерегулярними модулями на базі шести відеокубів, вбудованих в стильне архітектурне рішення, яке імітує обстановку хімічної лабораторії. Діти вгадують піктограми на відеокубах, а потім разом з педагогом проводять справжні досліди. Результати досліджень вони можуть побачити через цифровий мікроскоп на сенсорній LCD-панелі з діагоналлю 40″.

  Третя мультимедійна установка запрошує у подорож Невою, Балтійським морем, річками і каналами Санкт-Петербурга. Для дітей це справжня пригода – вони розташовуються на імпровізованій палубі корабля, а на екрані зворотної проекції з діагоналлю 100″демонструються відеофільми про красу водних просторів. Вражаюче яскравий і контрастний екран – це величезне вікно в акваторію Балтійського моря, яке і дарує дітям незабутні враження від морської прогулянки.

  Мультимедійний акваріум

  touch-ecology-childrens-center-in-vodokanal-2

  Захоплююче занурення у світ Балтійського моря і знайомство з його мешканцями триває в зоні мультимедійного акваріума. Унікальна 3D-інсталяція являє собою складну багатошарову проекційну систему зі стерео-голографічними ефектами. Для акваріума художники комп’ютерної графіки намалювали понад 55 представників тваринного і рослинного світу Балтики. Всі мешканці максимально наближені до реальності – від зовнішнього вигляду до манери пересування. Зсередини акваріум оформлений камінням, корчами та іншими елементами справжнього морського дна. Ніяка фото- або відеозйомка не передає того враження, яке це рішення виробляє насправді.

  Зал Балтійського моря

  touch-ecology-childrens-center-in-vodokanal-3

  Подорож у світ таємниць води триває в залі «Балтійське море», де діти розбиваються на невеликі робочі групи. Перша група відправляється в Лабораторію аналізу води, де знайомиться з різними етапами її промислового очищення. Спочатку педагог на інтерактивній дошці QOMO з діагоналлю 78″ показує, як провести дослід, а потім діти самостійно його виконують. Результати всі разом дивляться на LCD-панелі, підключеній до оптичного мікроскопу з камерою високого дозволу.

  Друга група в цей час бере участь в інтелектуальній вікторині. На інтерактивній дошці QOMO запускається серія мультиплікаційних роликів, в кінці кожного формулюється питання, пов’язане з раціональним використанням води в побуті. Діти відповідають за допомогою системи опитування та голосування QOMO, переглядають і обговорюють статистику думок, а потім переходять до наступного завдання.

  Третя група збирається навколо інтерактивного мультитач-столу індивідуального виготовлення ASCREEN з діагоналлю 103″. Тут для малечі підготовлені міні-ігри, брати участь в яких можуть відразу всі члени групи, так як стіл підтримує до 32 одночасних дотиків. Гості центру повинні спочатку правильно зібрати карту-пазл з країн Балтійського регіону, а потім розподілити мешканців моря по своїх місцях. Поруч зі столом знаходиться інтерактивна енциклопедія, куди можна підглянути, щоб дізнатися більше про тварин та їх ареали проживання.

  Простір залу легко трансформується в студію відеоконференцзв’язку. Три інтерактивні проекційні системи на базі дощок QOMO доповнені засобами ВКС Polycom для мініконференцій за участю віддаленої сторони. Російські діти спілкуються з однолітками з Фінляндії, Швеції та інших країн, науковцями та екологами з усього світу. Такі можливості розширюють навчальні програми Дитячого екологічного центру в сфері збереження Балтійського моря, підвищують його статус і приваблюють безліч відвідувачів.

  Точка зору

  touch-ecology-childrens-center-in-vodokanal-4

  Фелікс Кармазін, генеральний директор ГУП «Водоканал СПб»:

  «Ми повинні говорити з юним поколінням зрозумілою їм мовою, активно використовуючи мультимедійні технології. Чим менше заняття будуть нагадувати звичайні шкільні уроки – тим більших результатів ми доб’ємося».

  Тар’я Халонен, екс-президент Фінляндії:

  «Питанням екологічної освіти нам слід займатися ще зі шкільної лави, а продовжувати – вдома і за допомогою ЗМІ. Нам потрібно вчитися, вчитися і ще раз вчитися дбайливо використовувати воду».

  AVclub.pro

  Якщо ви помітили помилку, будь даска, повідомте нас, натиснувши Ctrl+Enter.

  Теґи:


  About the Author

  Главный редактор Digital Signage UA Review до августа 2017  Back to Top ↑

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: