Published on 30.10.2014 | by Роман Кравченко

  Екрани в літаку замість вікон

  Британські розробники працюють над заміною важких вікон на суперлегкі «розумні» екрани. Це дозволить скоротити витрати палива та вартість авіаквитків.

  Компанія Centre for Process Innovation (CPI) малює нам гарну картинку майбутнього літаків, яке, за їх оцінками, буде реалізоване вже через 10 років. В планах — повністю прибрати вікна, а натомість замінити їх повнометражними супер легкими екранами з OLED (organic light-emitting diodes) панелей, що дозволятимуть постійно бачити світ навколо (на них транслюватиметься картинка з камер, встановлених зовні літака). Пасажири матимуть змогу вмикати чи вимикати вид в залежності від своїх побажань, просто натиснувши на екран, або навіть підключитися до Інтернету. Крім того зображення змінюватиме своє положення залежно від кута зору. Також розробники планують зробити ширшими сидіння.

  Ці футуристичні плани виникли внаслідок постійного бажання авійційної промисловості зменшити вагу літака, щоб скоротити витрати палива, тим самим знижуючи тарифи. Відповідно до ІВК, для кожного зниження ваги повітряного судна на 1%, існує економія палива в 0,75%.

  the-screens-instead-of-planes-windows-1

  Світлодіоди

  Екрани будуть зроблені з використанням органічних світловипромінювальних діодів (OLED) — поєднання матеріалів, які випромінюють власне світло, коли вмикається електроенергія. Проблема з технологією включає їх ціну і чутливість до вологи, тому вони, як правило, зустрічаються в негнучкому склі, в основному в мобільних телефонах і телевізорах. Ключовою подією, за словами д-ра Джона Хелліуелла, CPI, буде створення гнучких органічних світлодіодів, які дозволять створювати екрани, придатні для літака. Компанія LG нещодавно розмістила відео 18-дюймового (46 см) екрану, який згинається на всі боки, а зображення на екрані транслюються без перерв.

  Джерело: The Guardian

  Фото: saroavto2.blogspot.com

  Відео:  The Telegraph

  Якщо ви помітили помилку, будь даска, повідомте нас, натиснувши Ctrl+Enter.

  Теґи: ,


  About the Author

  Директор и основатель LiveBoard - компании-разработчика программного обеспечения для проектов Digital Signage любой сложности. Основатель конференции и премии Digital Signage UA.  Back to Top ↑

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: