Технології printed-screens

  Published on 22.10.2014 | by Мила Марченко

  Німці винайшли спосіб друкувати гнучкі сенсорні дисплеї на звичайному принтері

  Не поспішайте викидати свої старі струменеві принтери: в 3D на них, звичайно, не подрукуєш, проте можна поекспериментувати з технологією друку гнучких сенсорних дисплеїв, представленої на минулому технологічному симпозіумі в Гонолулу (Гаваї, США).

  Винахідники з Саарського університету та Інституту інформатики суспільства Макса Планка (Німеччина) показали, як можна друкувати гнучкі тонкі одно- або двосторонні кольорові сенсорні дисплеї практично на будь-якому матеріалі: дерево, мармур, шкіра, метал і, власне, папір. На відміну від звичайного виробництва гнучких/сенсорних дисплеїв, не потрібно складне устаткування: їх можна друкувати практично в будь-яких умовах, включаючи домашні, і за допомогою самого простого устаткування типу струменевого принтера і стандартних візуальних редакторів.

  Зазвичай, щоб інтегрувати дисплей у ваш продукт, потрібно купити набір таких компонентів:

  printed-screens-2

  Технологія, яку пропонують німецькі винахідники, набагато простіше. Усе, що знадобиться для друку — спеціальні чорнила. Створити дизайн дисплея можна в будь-якому графічному редакторі.

  А далі потрібно буде просто дотримати порядок нанесення шарів. Якщо ви використовуєте папір — підійде і звичайний струменевий принтер:

  • шар провідника зі срібла,
  • шар діелектрика,
  • шар люмінофора,
  • прозорий провідник.

  printed-screens-3

  Два шари провідників огортають у сендвіч шар люмінофора, який світиться, коли заряд проходить через чорнило. Товщина дисплея — від 120 мкм (0,12 мм). Дисплей може містити високодеталізовані сегменти з дозволом, порівнянним з дозволом лазерного друку в 250 dpi. Щоб зробити дисплей двостороннім, достатньо просто перевернути поверхню і повторити процес, а в принципі нічого не заважає зібрати з нього хоч орігамі.

  В своїй доповіді вчені продемонстрували кілька прототипів, їх можливості і способи застосування дисплеїв, роздрукованих на струменевому принтері Canon IP-100. Навіть виробники розумних годинників не додумалися так використовувати ремінець:

  printed-screens-4

  Це — просто перші начерки ідей, як можна застосувати такі дисплеї. Очікуємо тисячі їх найближчим часом від тих, хто вирішить повторити метод німецьких вчених на практиці.

  Друк наведених прикладів зайняв 2-4 години в перерахунку на одну людину — тривалість процесу залежить не тільки від складності дизайну дисплея, але і його розміру та кількості кольорів, що використовуються. Вартість використаних срібних чорнил Mitsubishi NBSIJ-MU10 з розрахунку на повністю покритий лист А4 склала 19 євро.

  Докладний опис процесу з перерахуванням всієї використаної номенкулатури техніки та можливостей друку на різних поверхнях.

   Джерело: Хабрахабр

  Якщо ви помітили помилку, будь даска, повідомте нас, натиснувши Ctrl+Enter.

  Теґи: , , ,


  About the Author

  Главный редактор Digital Signage UA Review до августа 2017  Back to Top ↑

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: