Published on 09.07.2014 | by Олег Богомолов

  «Ворота знань»: занурення в інформаційний потік

  Незвичайна інсталяція під назвою Porte des Savoirs («Ворота знань») була створена у березні 2014 року в експериментальній  студії просторових проектів ALICE при Федеральній політехнічній школі Лозанни, Швейцарія. Інсталяція являє собою дзеркальну кімнату з світлодіодною підлогою, весь простір якої пронизує безліч рухомих рядків, різного розміру і змісту.

  gate-of-knowledge-the-experience-of-immersion-in-the-flow-of-information-1

  Поєднання дзеркал з сучасними LED технологіями, здатними передавати повнокольорове відео, створює зовсім несподіваний ефект: глядачі буквально «занурюються» в напливаючі на них потоки інформації. Архітектори та дизайнери створили цей проект з метою зрозуміти, чи може людина фізично відчути почуття занурення в текст? Адже за своєю природою це, швидше, інтелектуальний, ніж фізичний досвід. Як сприймає людина безперервний потік даних, який обрушується на неї звідусіль у наш інформаційний вік?

  gate-of-knowledge-the-experience-of-immersion-in-the-flow-of-information-2

  Ключовим елементом інсталяції є світлодіодна підлога WOWFloor загальною площею 19.2 кв. м, розроблена і вироблена українською компанією ЕКТА. На поверхні підлоги транслюються текстові зображення високої контрастності, які потім відображаються в дзеркальних площинах стелі та стін. Таким чином, глядач немов би знаходиться у калейдоскопі інформації, де втрачає відчуття часу і простору, і буквально «висить» у порожнечі. Цей ефект підсилює відсутність вертикальних кордонів: за задумом творців горизонтальні прямі тексту, що пронизують приміщення, створюють відчуття стійкості і постійності.

  gate-of-knowledge-the-experience-of-immersion-in-the-flow-of-information-3

  В основі проекту — конфлікт внутрішнього змісту і зовнішнього образу, естетична складова тексту проти його суті. Перед очима відвідувачів проходить безліч текстових смуг різних розмірів, кожна з яких рухається у своєму ритмі з певною швидкістю. Інформаційну функцію виконує тільки один рядок: він легко читається і повільно пропливає на рівні людських очей. Решта експериментує з розмірами букв і швидкістю руху повідомлення. Безпосередній контакт з текстом створює відчуття занурення в річку інформації — цілком фізично відчутне почуття. Однак зіткнення з текстом абсолютно не припускає занурення в глибини його сенсу: тут все залежить від нашої уяви.

  gate-of-knowledge-the-experience-of-immersion-in-the-flow-of-information-4

  Видовищна інсталяція «Ворота знань» — незвичайний інструмент донесення інформації. Яскраво виражений ігровий момент і активне залучення забезпечують високу ефективність повідомлення будь-якого характеру. Властивості інсталяції, як унікального інформаційного носія, використовуються для публікації новин з університетів Лозанни, забезпечуючи новинне «підживлення» в реальному часі. Однак основне призначення інсталяції — це, безперечно, натхнення: пошук нестандартних рішень, розкриття нових граней у звичних речей. «Ворота знань» — демонстрація того, як шляхом поєднання несподіваних елементів можна домогтися приголомшливого за силою візуального впливу ефекту.

  gate-of-knowledge-the-experience-of-immersion-in-the-flow-of-information-5

  Відео: Cause

  Якщо ви помітили помилку, будь даска, повідомте нас, натиснувши Ctrl+Enter.

  Теґи: , , , , ,


  About the Author

  Руководитель направления продаж компании ЕКТА - украинского разработчика и производителя светодиодных экранов и бизнес-решений на основе светодиодной технологии.  Back to Top ↑

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: