Освіта bd79d144d5abf96d4f493967276ad42f (1)

  Published on 08.04.2014 | by Мила Марченко

  Бюджетна шкільна інтерактивна інформаційна система

  «У цій статті не буде опису передових технологій. Тут все набагато скромніше. Я просто хочу поділитися досвідом з організації бюджетної шкільної інформаційної системи», – пише користувач infoTV на Хабрахабр.

  «Школа у нас звичайна, на 1300 школярів + приблизно 100 співробітників (педагогічний колектив і технічний персонал). З комп’ютерного обладнання в школі 118 комп’ютерів, пару серверів, 18 інтерактивних дошок і купа іншої комп’ютерної периферії (і все це залізо далеко не нове). Загалом, фінансуванням на ІКТ школа не розбалувана (на відміну від столичних).

  І ось в 2011 році школа отримує грант на розвиток – цілих 400 тисяч рублів. Керівництво вирішило ризикнути – і на частину цих грошей вирішили створити шкільну інформаційну систему. Загальний бюджет системи склав 140 тисяч рублів, зовсім не густо, але що зробиш. Зате назву системі дали горду – Інтерактивна Інформаційна Система (ІВС).

  low-school-information-system-1

  Метою нової системи визначили:

  • замінити традиційні стенди зі шкільними оголошеннями, створити можливість оперативного розміщення інформації на телевізійних панелях з будь-якого комп’ютера від користувачів, що володіють відповідними правами (це завучі, секретар, директор);
  • дати учням доступ в холі школи до розкладу уроків, дзвінків, графіку харчування в їдальні та іншої інформації;
  • організувати в холі відкриту зону WiFi для підключення через мобільні пристрої (без авторизації, але з правами доступу «Учень» до Інтернет-контенту).

  Отже, ось що у нас вийшло. До складу системи увійшли:

  • два РК-телевізора (діагональ 55″);
  • один інформаційний термінал з сенсорним екраном 19″ і з дивною назвою «Фуга» (виробництва «Союзполітех» з Ростова-на-Дону);
  • один неттоп iRU (один з небагатьох в той час з SVGA і HDMI виходами);
  • одна точка доступу LinkSys WRT54GL (легендарна залізяка!!!);
  • ну і з дорогих комплектуючих – два HDMI кабелі довжиною по 20 метрів (нагадую, що це був 2011 рік і «свистків» типу Chromecast в природі ще не було).

  Функціональна схема системи показана на малюнку.

  low-school-information-system-2

  Все це залізо змонтували в холі школи: телевізори вивішені на кронштейнах на стіні.

  low-school-information-system-3

  Інформаційний термінал встановили біля столу охоронця (анкерні болти в бетонну підлогу, дроти живлення і HDMI підведені в підлоговому електромонтажному коробі).

  low-school-information-system-4

  Неттоп и точку доступу встановили в ящику стола охоронця (вибачте за безлад в сполучних дротах).

  low-school-information-system-5

  Неттоп через HDMI підключено до правої телевізійної панелі, працює під Ubuntu.

  low-school-information-system-6

  На панель через Google Chrome (в повноекранному режимі по F11) виводиться стрічка офіційного аккаунта школи в Twitter. Показ відповідей у ​​стрічці відключений, таким чином в стрічку виводяться твіти (або ретвіти), які розміщені тільки адміністрацією школи.

  До речі, точно така ж стрічка є і на шкільному сайті. Твіт з’являється і на телевізійній панелі, і на сайті, одночасно максимум протягом 3 хвилин без перезавантаження сторінки. Дуже зручно.

  Ще на правій телевізійної панелі розміщуються шкільний годинник (з прив’язкою до розкладу). На панель виводиться інформація про те, який урок або зміна зараз йде, скільки часу пройшло з початку зміни і скільки часу ще залишилося.

  У дні проведення загальношкільних заходів на панель в повноекранному режимі виводиться відповідний до події постер. У разі необхідності керується неттопом через мережу з використанням UltraVNC, але таке трапляється рідко.

  Ліва телевізійна панель підключена другим монітором до комп’ютера інформаційного терміналу.

  Спочатку він працював теж по Ubuntu, але через проблеми з драйверами сенсорної панелі довелося перейти по Windows 7 (це співпало з входженням школи в програму Microsoft K-12, і не довелося витрачати додаткові кошти на софт).

  Ну і для зручності управління контентом інформаційного терміналу в 2013 році школа придбала ліцензію SteKiosk (близько 7000 рублів).

  SiteKiosk підвищив безпеку інтернет серфінгу на терміналі (зараз відкритий доступ не тільки до шкільного сайту, але і до інших ресурсів).

  На ліву панель в режимі слайд-шоу засобами SiteKiosk виводяться постери (як правило, це інфографіка від Міністерства освіти та науки з ЄДІ, поради з безпечного використання Інтернету від Google, постери від МНС з пожежної безпеки, просто статичні постери, та інше).

  low-school-information-system-7

  Загалом, я намагався збудувати систему таким чином, щоб підтримання інформації в актуальному стані не забирало багато часу.

  Організовано це таким чином: візьмемо, наприклад, розклад.

  У школі є завуч, відповідальний за розклад. Навчити і змусити її регулярно оновлювати інформацію про зміни в розкладі через адмінку Drupal неможливо дещо складно.

  Щоб спростити цю задачу, в Google Диску заведені документи (презентації), в які завуч і вносить коригування. Дані документи вбудовані в потрібні сторінки Drupal, а вже він доступний на інформаційному терміналі. У результаті – завуч працює у звичному для неї середовищі – Google Диск, а зміни видно одразу: і на сайті (при доступі з Інтернету), і на інформаційному терміналі.

  І тепер про WiFi. У холі він працює, підключення до Інтернету без пароля. Однак сама точка доступу авторизована в Traffic Inspector з правами «Учень», а це означає, що користувач працює за «білим списком» (у нас це приблизно 2000 сайтів).

  Сподіваюся, що ця стаття допоможе в організації інформаційної системи у вашій школі”.

  Якщо ви помітили помилку, будь даска, повідомте нас, натиснувши Ctrl+Enter.

  Теґи: ,


  About the Author

  Главный редактор Digital Signage UA Review до августа 2017  Back to Top ↑

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: