Published on 17.03.2014 | by Сергей Шевченко

  Intel NUC – компьютер нового покоління

  Які недоліки у традиційного комп’ютера? Він великий, споживає багато електроенергії і не скрізь ним зручно користуватися.Intel NUC – маленький, легкий, споживає мінімум енергії і може робити все, що і звичайний комп’ютер.

  Що таке NUC? Розшифровується як Next Unit of Computing. Простими словами – це надкомпактний комп’ютер, що володіє тим же функціоналом, що і традиційний ПК, а в деяких випадках навіть більшим. Новий Intel NUC в порівнянні з попереднім поколінням, серйозно переробили. Він залишився таким же компактним, як попередник. Його також можна закріпити на вагокріпленні або просто покласти за монітором. NUC можна встановити там, куди навіть материнська плата звичайного комп’ютера не влізе.

  Якщо просто, то це – повноцінний комп’ютер, тільки зменшений в рази. Корпус алюмінієвий, всередині встановлюється Intel Celeron або Intel core i3 і i5 четвертого покоління – швидкі процесори з низьким енергоспоживанням.

  У моделі з процесором Celeron є своя особливість – у неї встановлені Wi-Fi і Bluetooth модулі на відміну від старших моделей – там їх потрібно докуповувати окремо.

  Вбудована відеокарта Intel HD Graphics підтримує одночасне підключення до трьох моніторів і дозвіл Ultra HD. Комп’ютер буде легко програвати навіть Blu-ray фільми. З такими можливостями його можна легко перетворити на домашній медіацентр.

  Ще одне важливе нововведення – можливість встановлювати як SSD, так і звичайні жорсткі диски 2,5″. За рахунок цього вартість NUCа можна значно знизити.

  Останньою серйозною зміною стало встановлення DDR3L-пам’яті, яка споживає менше енергії в порівнянні зі звичайними планками.

  Роз’ємів для підключення периферії досить багато: HDMI-порт, кілька (залежно від моделі) роз’ємів, гігабітний LAN-порт, вихід для навушників, а у комп’ютерів з процесорами Intel Core ще й mini-HDMI і DisplayPort.

  NUC відмінно підходить для домашнього користування та офісу. Він досить потужний для щоденної роботи і для його втановлення потрібно знайти місце розміром лише з долоню.

  Завдяки підтримці WiDi (Intel Wireless Display), NUC може легко передавати зображення на будь-який інший пристрій з цією технологією. Хочете додивитися фільм з планшета на ліжку – просто відправте зображення туди. Для дому такі можливості точно знадобляться. Але не тільки для цього створювався NUC.

  intel-nuc-01З нього легко можна зробити медіацентр або основу для кінотеатру. Великий набір портів, потужна начинка і інфрачервоний порт передбачають це. Наприклад, встановлюємо на нього XBMC, підключаємо звичайний пульт або клавіатуру і мишку, і все готово! Дивимося фільми, серіали, слухаємо музику, серфимо в інтернеті. За допомогою NUC з будь-якого телевізора можна зробити смарт-ТВ.

  Ще одна сфера, де маленькі розміри і великі можливості комп’ютера будуть до речі – установка в торгових автоматах, системах відеоспостережень або різних цифрових вивісках і табло. Якраз в таких випадках низьке енергоспоживання комп’ютера, його продуктивність і компактність грає свою роль.

  Так як NUC відмінно працює і з Windows і з Linux, то на нього можна встановити практично будь-яке ПЗ. Наприклад, його можна використовувати, як основу Digital Signage – тут стане в нагоді підтримка декількох екранів і Ultra HD дозволи.

  Intel NUC – це і домашній або офісний комп’ютер, і медіацентр, і основа для Digital Signage і будь-якої іншої спеціалізованої системи, де потрібен потужний і компактний комп’ютер. Так, при цьому ціна на пристрій – далеко не захмарна . Його може дозволити собі кожен.

  Якщо ви помітили помилку, будь даска, повідомте нас, натиснувши Ctrl+Enter.

  Теґи:


  About the Author

  Специалист по применению продукции Intel.  Back to Top ↑

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: