ТРЦ video-wall-with-augmented-reality-in-the-art-mall-04

  Published on 04.02.2014 | by Артём Ковалёв

  Відеостіна з доповненою реальністю в київському ТРЦ

  Новий торгово-розважальний центр Art Mall відкрився в Києві наприкінці 2013 року. У Art Mall є привабливий для сімейних відвідувачів елемент – дитяче місто професій KidsWill, де діти можуть відчути себе дорослими, навчаючись заробляти і витрачати гроші.

  Для ефективного залучення уваги дітей та їх батьків біля входу в KidsWill встановлена ​​велика тонкошовна відеостіна, на якій транслюється сигнал з відеокамери із зображенням відвідувачів, які зупинилися на позиційної точці. На цей сигнал відбувається накладення доповненої реальності зі спеціально підготовленим контентом у вигляді тварин, динозаврів, різних погодних явищ і т. п. Все дійство супроводжується захоплюючими звуковими ефектами і картинкою високої якості, які викликають у відвідувачів шквал позитивних емоцій.

  Про особливості інсталяції відеостіни з доповненою реальністю ми поговорили з Артемом Ковальовим, директором компанії, відповідальної за вирішення цього завдання.

  video-wall-with-augmented-reality-in-the-art-mall

  Артем Ковальов, директор OptiVision — професійного інтегратора аудіо- і візуальної техніки на об’єктах будь-якого рівня складності.

  У чому унікальність даного проекту для України?

  Проекти у сфері Digital Signage суміщені з доповненою реальністю, Гейміфікація та інші інтерактивні технології зустрічаються найчастіше в орендних рішеннях і на івентах, оскільки їх мета створити тимчасовий вау-ефект, вразити аудиторію, але, як правило, якщо контент не оновлювати, то інтерес до об’єкту швидко втрачається. До того ж організатори івентів створюють спеціальні умови інсталяції для ідеальної роботи системи та максимального ефекту.

  Тому головну особливість проекту в Art Mall зумовило те, що це – постійна інсталяція, яка є органічною частиною концепції ТРЦ. Вимоги до таких проектів спочатку абсолютно інші:

  • система повинна працювати 12 годин на добу щодня;
  • місце інсталяції – прохідна зона, і спеціальні умови там забезпечити практично неможливо;
  • ефекти повинні бути яскравими, але при цьому мати постійну ротацію, щоб зберігати свіжість і привертати увагу;
  • аудиторія – будь-який відвідувач ТРЦ;
  • відмовостійкість;
  • простота сервісного обслуговування;
  • висока пропускна здатність;
  • і багато інших параметрів, пов’язаних з жорсткими вимогами до інсталяційних систем.

  Власне, такий набір вимог і робить проект унікальним, оскільки через складнощі в реалізації не багато власників ТРЦ наважуються на запуск подібних інновацій, але в Art Mall така концепція була спочатку закладена власниками.

  Яку мету ставив клієнт перед Digital Signage в Art Mall?

  video-wall-with-augmented-reality-in-the-art-mall-031

  Ключовий орендар Art Mall – проект KidsWill – дитяче місто професій. Відповідно діти та їхні батьки – основна аудиторія ТРЦ. Не дарма поруч знаходиться гірськолижний тренажер, аеродинамічна труба та інші розваги, цікаві як дітям, так і дорослим. Сім’ї завжди возз’єднуються за обідом або вечерею на фуд-корті. А щоб батьки могли спокійно поїсти, діти в цей час розважаються зі своїми «аватарами» на барвистій відіостіні або переміщуються в Парк Юрського періоду. Загалом, захоплює це їх надовго. Мета – розважити аудиторію фуд-корту і людей, що проходять із зони шопінгу в зону розваг, і зберегти максимальну емоційну залученість.

  У чому полягало завдання  OptiVision в реалізації цього проекту?

  OptiVision виступив консультантом, інсталятором і загальним координатором проекту. Інтерактивні технології та контент надала компанія Front Pictures. Розглядалося багато варіантів реалізації проекту, оцінювалося багато параметрів. Ось деякі з них :

  1. Оптимальне місце розташування і розмір екрану.

  2. Тип екрану.

  3. Технологія реалізації доповненої реальності.

  4. Спосіб інсталяції.

  Місце було обрано з максимальною якістю огляду для цільової аудиторії, але при цьому потрібно було врахувати умови освітленості, тому що для реалізації інтерактиву була використана технологія Digital Vision, для якої необхідна була якісна камера високої роздільної здатності та картинки без засвітів (цього було складно досягти через широкий панорамний засклений дах ТРЦ).

  В якості екранного рішення розглядався світлодіодний екран (не підійшов за параметрами роздільної здатності і ціни), проекційний екран (не підійшов за параметрами яскравості і умовам монтажу) і відеостіна, яка в результаті й стала оптимальним рішенням. Цьому сприяли висока роздільна здатність, відмінна яскравість, підвищений контраст і відносно невисока ціна. Простота сервісного обслуговування також на порядок вище, ніж у проектора в даному випадку.

  IMG_9405

  Технологія доданої реальності – це унікальна розробка наших партнерів Front Pictures, вони ж створили яскравий контент з безліччю цікавих сценаріїв та ідей.

  Для монтажу був використаний ультрастійкий підлоговий конструктив, який монтувався в два етапи: спочатку була встановлена ​​і закріплена монтажна рама, після чого її обшили гіпсокартоном, а вже після цього були змонтовані дисплеї (зазвичай послідовність дещо інша).

  Всі комунікації та керуючі елементи виконані прихованим методом і управляються віддалено. Стіна сама вмикається і вимикається за розкладом, що економить електроенергію і робить її практично необслуговуваною.

  Чи є в Україні подібні проекти з доповненою реальністю?

  Напевно є, але частіше це орендні рішення, не розраховані на тривалу експлуатацію. Масштаб інсталяційних проектів зазвичай трохи менше: це або просто велика панель з сенсорним управлінням на технологіях Kinect, або проекція на підлогу з інфрачервоною камерою, але це – базовий рівень і зовсім інший ефект. Прикладами можуть бути віртуальні примірочні, віртуальні промоутери, ігрові додатки і т.д.

  При установці відеостіни виникали складнощі?

  Основна складність полягала в обшивці панелей фігурним гіпсокартоном. Зазвичай стіна зашивається вже після установки. Це було неможливо в даному випадку через великий ризик пошкодити панелі під час будівельних робіт і пилу. Тому монтувати і зводити дисплеї довелося з використанням залишених мінімальних технологічних зазорів і проектувати конструктив з урахуванням такого типу монтажу.

  video-wall-with-augmented-reality-in-the-art-mall-011

  Який передбачається термін повернення інвестицій?

  Оскільки поки не планується безпосередня комерціалізація проекту шляхом розміщення реклами чи інших видів промо, терміни складно продемонструвати в цифрах. У таких проектах найчастіше розраховують вторинні показники, такі, як повернення на цілі ROO (Return on objectives). До нього можна віднести кількість аудиторії, що скористалася екраном, а також збільшення відсотку часу, проведеного сім’єю на фуд-корті і в зоні розваг. З цієї точки зору планова окупність становить 1-2 роки з урахуванням оперативних витрат на його експлуатацію. До речі, перші три місяці роботи показали, що дорослі отримують подвійне задоволення від такої концепції: від радості і зацікавленості своїх чад і від можливості пограти самим. Це дуже ефектно і захоплююче. При цьому всі намагаються зрозуміти , як же воно працює? 🙂

  Намічаються подібні установки в найближчому майбутньому?

  Так, подібні проекти зараз є в роботі. Це й один з українських банків, який робить ставку на молоду та інноваційну аудиторію, мережа ресторанів з концептуальним підходом до продажів страв. Такі проекти є в роботі практично весь час, але не завжди у клієнтів вистачає сміливості випереджати час і розширювати горизонти. Упевнений, що такі компанії, як OptiVisionLiveBoard і Front Pictures допоможуть зробити цей ринок зрозуміліше, а значить – доступніше для різних сфер бізнесу.

  Якщо ви помітили помилку, будь даска, повідомте нас, натиснувши Ctrl+Enter.

  Теґи: , , , , , , ,


  About the Author

  Директор OptiVision — профессионального интегратора аудио- и визуальной техники на объектах любого уровня сложности.  Back to Top ↑

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: