Розваги intel-touch-the-music

  Published on 03.12.2013 | by Роман Кравченко

  Intel: торкнися музики

  21 листопада, в Київському Boom Boom Room пройшов захід під назвою Touch the Music з ініціативи компанії Intel Ukraine. Акцент ставився на ролі технологій у музичній сфері та нових напрямках, які народилися завдяки їхньому розвитку.

  У зустрічі взяли участь представники електронної музики – DJ і саунд-продюсери, а також представник класичної школи — композитор, диригент, професор НМАУ ім. П. І. Чайковського, заслужений діяч мистецтв України Ігор Стецюк.

  Дискусія вийшла досить живою і насиченою, незважаючи на велику кількість теоретичних та історичних відомостей. Обговорювали виникнення електронної музики. Її родоначальником вважається радянський інженер-фізик Лев Термен, який винайшов перший електронний музичний девайс – терменвокс. Гра на цьому інструменті виглядає досить незвично – виконавець розмахує руками над пристроєм. Зміною відстані від руки до правої антени регулюється частота звуку, до лівої – гучність. Цим пристроєм і надихнулася компанія Intel. За їх словами, ведуться масивні розробки в області бездротових рішень для музикантів (типу Kinect).

  intel-touch-the-music-01

  «Простота і зручність в роботі з новими пристроями дозволяє музикантові комфортно створювати сети, завжди маючи під рукою віртуальну звукозаписну студію», – каже Юрій Миколишин, маркетинг-директор Intel в Україні, Білорусі та Молдові.

  Довго велася бесіда про те, як змінився світ електронної музики за останні 50-60 років, наскільки раніше складно було рядовому музиканту отримати доступ до потрібного обладнання, про те, що раніше воно могло займати цілі кімнати і зали, а тепер перетворилося з hardware в software, і витрати на створення студії впали в рази.

  У залі прозвучала ціна хорошого ПЗ для музиканта. Вона становить $500, тоді як «залізні» аналоги коштують мінімум в 4-6 разів дорожче. Одна з журналістів звернула увагу на те, що вхідний поріг на музичний ринок зараз як ніколи низький якраз через те, що це стало доступно всім. Вона попросила учасників поділитися своєю точкою зору щодо цього. На це Дмитро Федоренко (саунд-продюсер, засновник лейбла Kvitnu) відповів: «У цьому плані завжди порівнюйте музику з літературою. У всіх завжди була можливість писати, що завгодно. Але ж ніколи в літературі не стояло питання про те, що у нас занадто багато письменників і надлишок книг».

  «Фішкою» програми стала панель Interactive Media Table – музичний інструмент наступного покоління, зроблений, між іншим, в Україні. Він являє собою стіл з десятком скляних кубів в комплекті. Якщо покласти куб на стіл, починає звучати семпл, що відповідає тільки на цей куб. Є окремі куби, що відповідають за гучність і ефекти. Щоб додати ефект (reverb або flanger) до звуку, потрібно поставити відповідний куб на лінію, що сполучає центр столу і куб з семплом viagra australia over the counter. Налаштування відбувається при допомога поворотів кубів на поверхні.

  intel-touch-the-music-03

  Особливим був виступ композитора Ігоря Стецюка. Приємно, коли людина – професіонал, вміє красиво викладати думки і тримати увагу аудиторії. З перших слів було зрозуміло, що Стецюк – глибокий теоретик і, що важливо, на відміну від численних консерваторів в цій області, відкритий для інновацій.

  intel-touch-the-music-02

   Джерело: KEDDR.com

  Якщо ви помітили помилку, будь даска, повідомте нас, натиснувши Ctrl+Enter.

  Теґи:


  About the Author

  Директор и основатель LiveBoard - компании-разработчика программного обеспечения для проектов Digital Signage любой сложности. Основатель конференции и премии Digital Signage UA.  Back to Top ↑

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: